Mobil

LG, akıllı telefon kullanıcılarını mağdur etmiyor

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan ancak 2021 yılında akıllı telefon pazarından çekilerek herkesi şaşırtan LG, geride bıraktığı eski kullanıcılarını mağdur etmiyor.

LG, akıllı telefon kullanıcılarını mağdur etmiyor

Akıllı telefon dünyası rekabetin oldukça yoğun yaşandığı bir kulvar. Neredeyse her gün yeni bir cihazın sahneye çıktığı, onlarca markanın ise pazar payını arttırabilmek için birbiriyle yarıştığı bu sektör, kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan LG’de bu durumu bizzat yaşayarak deneyimleyen isimlerden biri.

Motorola, Nokia ve daha nice büyük teknoloji markasının aksine akıllı telefonlarla birlikte altın çağını yaşamaya başlayan Güney Koreli teknoloji devi LG, zaman içerisinde popülaritesini yitirmeye başlamış ve 2021 yılında yaptığı açıklamayla bu sektörden çekildiğini duyurmuştu. Aslında sektörü yakından takip edenler için bu açıklama çok da şaşırtıcı olmadı çünkü LG’nin pazar payını günden güne yitirdiği biliniyordu.

LG, akıllı telefon kullanıcılarını mağdur etmiyor

Bununla birlikte pazardan çıkış açıklamasından yalnızca 3 ay önce bizzat Güney Koreli teknoloji devinin kendisi tarafından yapılan katlanabilir akıllı telefon hazırlığında olunduğuna dair açıklamalar, şirketin bu kararını çok kısa bir süre içerisinde vererek uygulamaya koyduğunu gösteriyor.

Öte yandan şirket tarafından piyasaya sürülen son akıllı telefonları alan kullanıcılarınsa endişelenmelerine gerek yok. Nitekim LG tarafından yapılan açıklamaya göre, başta LG Velvet olmak üzere son amiral gemisi modellerin çoğu için 2023 yılında da güncelleme desteği sunulacak. Hangi akıllı telefonların Android 13’e kavuşacağına yönelik kesin bir açıklama yapılmasa da Güney Koreli teknoloji devinin akıllı telefon kullanıcılarının unutmadığını göstermesi herkesin takdirini kazandı. Ancak 2023 yılının bu açıdan son olacağını ve LG’nin 2024 yılından itibaren hiçbir akıllı telefon modeli için herhangi bir güncelleme çalışması yürütmeyeceğini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.