Mobil

LG G Flex'i fazla esnetmeyin!

LG G Flex'de aşırı ve sıkça esnetmeden dolayı ekran sorunu oluşabiliyor.

LG G Flex'i fazla esnetmeyin!

İlk kavisli ve zorda olsa esneyebilen akıllı telefon LG G Flex'in ekranında kabarmalar oluştu. Ancak görünen bu sorunun kendi kendine oluşmaması. Esnetme işini abartan bazı kullanıcıların ekranında şişlikler meydana gelmiş durumda. Ayrıca Korea Times'a konuşan bir satıcıya göre bu duruma sıkça rastlanıyor. Hatta satıcı, gördüğü tüm LG G Flex'lerde küçük baloncuklarla karşılaştığını söylüyor.

1390135852_img20140119141049.jpg

Bi sorunun farkında olan LG, Korea Times'a yaptığı açıklamada LG Flex'in cam yüzeyi, OLED ekranı, pil ve çerçevesinin elastik olduğunu ancak, sıkça veya aşırı düzeyde uygulanan basıncın cihaz üzerinde çıkıntılar oluşturabileceğini söyledi. LG, bu sorunun 'cihazın performansını ve kalitesini hiçbir şekilde etkilemediğini' söylüyor.

1390135880_img20140119141837.jpg

LG'ye göre G Flex'e uygulanan basınç nedeniyle üzerinde beliren şişkinlik zamanla ortadan kalkıyor. Ancak bunun için beklemek istemiyorsanız, tümsek kısmın üstüne parmağınızla bastırarak sorunu çözebileceğiniz söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.