Mobil

LG G Pad, LG G2'ye benzeyecek!

Tablet platformuna iddialı bir dönüş yapmak isteyen LG, G2 modelini temel alabilir.

LG G Pad, LG G2'ye benzeyecek!

Optimus Pad ile başarısız geçen bir tablet macerası yaşayan LG, uzun bir süredir tablet platformunda yer almamış ve mobil dünyasındaki tüm stratejisini akıllı telefonlar üzerine belirlemişti. Son dönemde kullanıcıların tabletlere gösterdiği yoğun ilgi ve Android tarafında bütçe dostu tabletlerin bir hayli artış göstermesi Güney Koreli üreticinin tablet konusunda tekrar sahaya inmesinde etkin rol oynadı.

Her ne kadar herhangi bir ürün tanıtımı yapılmamış olsa da, son dönemde ortaya çıkan belge ve bilgilerden anlaşıldığı üzere LG, G Pad adından iddialı teknik özelliklere sahip bir tablet hazırlıyor. Tablette yer alacak teknik özelliklere dair kimi detaylar dillendirilmeye başlandı ve resmi tanıtım tarihi için IFA Berlin Fuarı işaret edililiyor.

1377578909_gpad83.jpg

Ortaya çıkan son bilgiler G Pad’in tasarım anlamında LG’nin kısa süre önce resmiyete kavuşturduğu yeni nesil amiral gemisi G2 modeli ile benzer bir tasarım sergileyeceği yönünde. Teknik özellikler noktasında ise; tabletin 8.3-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekrana sahip olması bekleniyor. Tablette yer alacak işlemci birimi henüz netleşmedi ancak dört çekirdekli Snapdragon 600 çözümü üzerinde duruluyor. G Pad’de yer alacak diğer detayların kısa süre içerisinde ortaya  çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.