Mobil

LG G2 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi başladı

LG PC Suite üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemenin kısa süre içerisinde tüm G2 sahiplerine ulaşması bekleniyor.

LG G2 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi başladı

Geçtiğimiz yıl ağustos döneminde kullanıcılarla buluşan LG G2 en kapsalı güncellemesine kavuştu. Android 4.2 Jelly Bean ile kutudan çıkan akıllı telefon için ilk olarak aralık-ocak döneminde Güney Kore'de başlayan Android 4.4.2 KitKat güncellemesi kademeli olarak dünya geneline yayılmıştı. LG PC Suite üzerinden dağıtımı gerçekleşen güncelleme 20 Nisan itibariyle ülkemiz G2 kullanıcılarına ulaşmaya başladı. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcıya ulaştığı rapor edilen güncellemenin birkaç hafta içerisinde tüm LG G2 sahiplerine dağıtılması planlanıyor.

1398165131_lg-g2-android-4-4-kitkat-guncellemesi.jpg

Güncelleme kapsamında yer alan yeniliklerden söz edecek olursak; beyaz durum çubuğu simgeleri, verimli çalışan müzik çalar uygulaması, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM kullanımı, arayüz gelişmeleri ve %17'ye varan performans artışı.

Güncelleme neticesinde daha kararlı bir yazılıma kavuşan LG G2, Knock Code özelliğine ilerleyen haftalarda dağıtılacak bir güncellemeyle kavuşacak. Android 4.2.2 ve Android 4.4.2 yüklü LG G2 karşılaştırma videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.