Mobil

LG G2 için Knock Code özelliği ülkemizde dağıtıma sunuldu

Geçtiğimiz haftalarda Avrupa'da dağıtıma sunulan güncelleme nihayet ülkemiz kullanıcıları için de yayınlandı.

LG G2 için Knock Code özelliği ülkemizde dağıtıma sunuldu

Android 4.4.2 KitKat güncellemesinde Knock Code özelliğine yer vermeyerek herkesi şaşırtan LG, ilk olarak G Pro 2 modelinde yer verdiği yeni güvenlik çözümünü nihayet LG G2'ye getirdi. Knock Code özelliği LG G2 için ilk olarak nisan sonunda Avrupalı kullanıcılarla buluştu. Bir süredir yaygınlaşan güncelleme bugün itibariyle ülkemizdeki G2 sahiplerine de ulaştı. Güncelleme kapsamında dikkat çeken yenilik Knock Code özelliğinin eklenmesi oldu. Bunun dışında farklı bir yenilikle karşılaşırsanız lütfen bunu yorumlar kısmından belirtiniz.

1402342661_13331knockcode2.jpg

Pin kodu, desen çizme ve şifre gibi güvenlik önlemlerine benzemeyen Knock Code özelliğinde ekranın farklı yerlerine dokunarak telefonu uyandırmak mümkün. Knock Code özelliğinde 86.000 civarında ve sekiz aşamalı tıklama kombinasyonu yer almaktadır.

LG PC Suite üzerinden dağıtıma sunulan güncellemeyi dilerseniz OTA üzerinde de yükleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle Ayarlar>Genel>Cihazı hakkında>Yazılım (sistem) güncellemesi menüsünden güncelleme kontrolü yapmanız gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.