Mobil

LG G3 Android 6.0 güncellemesi başladı

LG G3 kullanıcıların merakla beklediği Android 6.0 güncellemesi başladı.

LG G3 Android 6.0 güncellemesi başladı

Kısa süre önce LG G3 Android 6.0 güncellemesine ait kaynak kodları yayınlayan LG çok geçmeden güncelleme dağıtımını resmen başlattı. LG G3 Android 6.0 güncellemesi G4’te olduğu gibi ilk olarak Polonya’da kullanıcılarla buluştu.

Polonya’da bir nevi test amaçlı olan yeni güncelleme sorun yaşanmadığı takdirde dünyanın diğer bölgelerinde dağıtıma sunulacak.

1451379693_lg-g3-android-6.0.jpg

LG G3 Android 6.0 güncellemesine dahil edilen yenilikler

*Sadeleştirilen uygulama izinleriyle artık uygulamaların erişebildiği bilgileri yönetmek çok daha kolay hale geliyor. Bununla birlikte uygulamaların erişim ayarları sadece yükleme sırasında değil her zaman erişilebilir ve düzenlenebilir halde olacak.

*Android 6.0 Marshmallow, titreşim ve sesli mod için sessizlik özelliğinin yanında tüm seslerle ya da sadece bildirimler ve alarmları kapsayacak şekilde ayarlanabilen yeni "Do Not Disturb" modunu içerecek.

*Yeni eklenen Doze Modu ise telefon kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatıyor.

*Güncelleme ayrıca LG G4’te kullanılan dördüncü nesil LG UX arayüzünü G3’e getiriyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.