Mobil

LG G3, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi dağıtım tarihi açıklandı

LG, G4'ün ardından bu defa G3 için Android 6.0 güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor. LG G3 için şu an hazır olan Marshmallow güncellemesi ne zaman yayınlanacak?


Nexus ve Android One programına dahil edilen cihazları bir tarafa bırakırsak (güncelleme desteği direkt Google tarafından sağlanıyor), Android platformunda Marshmallow güncellemesi başlatan ilk firma LG oldu.

LG, G4 için ilk olarak Polonya’da Android 6.0 güncellemesini başlattı. Yeni yazılım daha sonra Güney Kore’de G4 kullanıcılarıyla buluştu. LG bu defa 2014 yılının tepe modellerinden G3 için Android 6.0 güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor.

LG beklendiği G3 için de Marshmallow güncellemesini ilk olarak Polonya’da yayınlayacak. Konuya ilişkin LG Polonya yöneticilerinden Jaroslaw Bukowski Twitter üzerinden yöneltilen bir soruya yanıt vererek güncellemenin şu an hazır olduğu bilgisini verdi. Polonya menşeli tablety sitesinin LG kaynaklarında edindiği bilgiye göre ise LG G3 Android 6.0 güncellemesi 16 ya da 18 Aralık’ta başlayacak. LG G3 için güncelleme ilerleyen süreçte global pazara sunulacak.

1447767202_1.png

LG, Android 6.0 güncellemesinde hangi yenilikleri getirecek?

*Sadeleştirilen uygulama izinleriyle artık uygulamaların erişebildiği bilgileri yönetmek çok daha kolay hale geliyor. Bununla birlikte uygulamaların erişim ayarları sadece yükleme sırasında değil her zaman erişilebilir ve düzenlenebilir halde olacak.

*Android 6.0 Marshmallow, titreşim ve sesli mod için sessizlik özelliğinin yanında tüm seslerle ya da sadece bildirimler ve alarmları kapsayacak şekilde ayarlanabilen yeni "Do Not Disturb" modunu içerecek.

*Yeni eklenen Doze Modu ise telefon kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatıyor.

Not: Güncellemenin ayrıca LG UX 4.0 kullanıcı arayüzünü G3'e getirmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.