Mobil

LG G3 pil performans testi

LG G3 ile ne kadar oyun oynayabilir ve ne kadar video izleyebiliriz?

LG G3 pil performans testi

LG G3 ile ilgili bilinmeyen bir şey kalmadı diyebiliriz. Telefonun teknik özellikleri ve kamera testlerini sizlerle zaman içinde paylaştık. LG G3'ün en önemli özelliklerinden biri de pil gücü. Pil gücü ve Güç Tasarruf Modu telefonunuzun sizi yarı yolda bırakmaması için tasarlanmıştır. Telefonu incelemeden önce 2K ekranına 3000 mah pil gücünün yetmeyeceği ve 1 günü çıkartmayacağını düşünüyorduk ama durum öyle olmadı.

Yaptığımız testlere göre LG G3 ile tam parlaklıkta "ortalama5 saat 13 dakika boyunca Full HD video izleyebiliyorsunuz. Parlaklığı en düşük ayara getirdiğinizde ise bu rakam yaklaşık 2 katına çıkıyor ve "ortalama9 saat 47 dakikayı buluyor. 

Oyun oynarken ise ekran parlaklığı pek bir fark yaratmıyor. Tam parlaklıkta ve en üst seviye oyun grafiklerinde tam dolu bir batarya ile "ortalama2 saat 30 dakika içinde piliniz bitiyor. Ekran parlaklığını kıstığınızda ise bu rakam 3 saate yaklaşıyor. Bu noktada Snapdragon 801AC ve 2K ekranın nasıl bir pil harcaması olduğunu görebilmekteyiz. 

Konuşma konusunda ise telefon standartları yakalıyor ve 21 ile 24 saat arası görüşme imkanı sağlıyor. Pil konusunda kafaları karıştıran bir durum var ki o da kişilerin asla telefonlarının pilini bitirmek için uğraşmamalarıdır. Yani, bir kişinin pile ihitiyacı varsa ve telefonun %30 pil gücü kalmışsa oyun oynamaz filim izlemez. Kısacası en efektif çalışan "güç modu" aslında kişinin kendisidir.

Pil gücü elbette önemli ama 2,5 GHz ve 578 MHz hızında çalışan çekirdekler varken bu konuda yapabileceğimiz ne var ki? Hızlısını istiyorsak; fazla çözünürlüklüsünü istiyorsak bu gibi durumlara da katlanmak durumunda değil miyiz?

Isınma konusuna gelirsek telefonun özellikle oyun oynarken kamera kısmının ısındığına şahit olmaktayız ama bu kesinlikle rahatsız edici değil. Bunu da belirtmekte fayda görüyoruz...

Siz LG G3'ün pil gücü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Tüm testler 3G açık şekilde yapılmıştır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.