Mobil

LG G3'de bulunan LazerRF teknolojisi nasıl çalışıyor? [Video]

Cihazın en önemli özelliklerinden biri olan arka kameranın solunda bulunan LaserAF sensörünün ne işe yaradığı merak ediliyordu. LG yayınladığı videoyla meraklıları bir nebze olsun rahatlatmış oldu.

LG G3'de bulunan LazerRF teknolojisi nasıl çalışıyor? [Video]

Güney Koreli LG firması, nihayet yeni amiral gemisi modeli G3'ü düzenlediği görkemli etkinliklerle tanıttı. Bugün İstanbul'da da düzenlenen lansmanla cihaz amiral gemisi modeller segmentine dahil olmuş oldu. Ancak cihazın en önemli özelliklerinden biri olan arka kameranın solunda bulunan LaserAF sensörünün ne işe yaradığı merak ediliyordu. LG, yayınladığı videoyla meraklıları bir nebze olsun rahatlatmış oldu.

1401294309_img20140528182538.jpg

LG G3'ün 13 MP kamerasında bulunan LaserAF teknolojisi, kamerayı fotoğrafını çekmek istediğiniz nesneye çevirdiğinizde LazerAF modülü kolimatör optikler sayesinde düşük yoğunluklu kızılötesi ışık darbeleri nesneye doğru gönderiyor ve bu kızılötesi ışınlardan alınan derinlik algısı kameranın hafızasına yerleşmek üzere tekrar LazerRF modülüne dönüyor. Her kızılötesi ışın darbesi ISS objektifin önündeki ilgili nesne veya sahnenin tam olarak ne kadar mesafede olduğu ölçümlerini aldıktan sonra, ilgili odak derinliğini kilitliyor ve fotoğraf odaklaması mükemmel bir hale getiriliyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde odaklanma süresi de kısalmış oluyor. LG G3'te oldukça etkileyici olan teknolojinin 0.276 milisaniye otofokus zamanı sunduğunu ve kızılötesi lazer ışınlarının insan gözüne hiçbir zararı olmadığını hatırlatmak istiyorum.

LazerRF teknolojisinin nasıl çalıştığını görmek isterseniz aşağıdaki videonun 00:35 saniyesine dikkatli bakmanızı öneririm. Bu arada LG G3'ün aksesuarlarından biri olan kulaklıkların tasarım ve işlevselliğine hayran kalabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.