Mobil

LG G3'te parmak izi tarayıcı olmayacak!

Cihaz hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.


Hepimiz LG'nin G2'den sonraki amiral gemisi modeli G3'ü tanıtmasını merakla beklemekteyiz. Cihazın donanım bilgileri neredeyse kesinleşmiş durumda. Ancak LG G3'te olacağı söylenen parmak izi tarayıcısı hakkında net bir bilgi bulunmuyordu. Bu konuda yeni bilgiler geldi.

MWC 2014'te tanıtılan Samsung Galaxy S5, yerleşik kalp hızı ölçme sensörü, parmak izi tarayıcısı gibi bazı yenilikçi teknolojiler bulunuyor. İlk olarak Apple firmasının başlattığı bu parmak izi tarayıcısı akımı HTC ve diğer firmalar tarafından sunulan akıllı telefonlar üzerinde görmeye başladık. Peki, bu yeni teknoloji LG'nin G2'den sonraki halefi G3'te olacak mı?

1393676527_g33.jpg

AndroidSaS sitesinin koreli kaynaklara dayanarak verdiği bilgilere göre, LG G3'te parmak izi tarayıcısı olmayacak. Daha öncede LG yetkilileri tarafından yeni cihazlarında bulunan Knock Code özelliğinin, parmak izi tarayıcılara kıyasla raha güvenli olduğu dile getirilmişti. Yetkililer, parmak izi tarayıcıların cihazlara yüklediği ek maliyet sebebiyle kullanıcı bazında yüksek fiyatlandırma olacağından bu özelliği kullanmayacaklarını ve bundan dolayı LG cihazlarının daha cazip fiyatlarla satışa sunmaları konusunda karar aldıklarını bildirmişti. Bakalım LG firması G2'de kullanıcılara sunduğu cazip fiyatlandırmayı G3'te de sürdürecek mi? bekleyip görelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.