Mobil

LG G4 Güney Kore'de Android 6.0 güncellemesini almaya başladı

LG G4 için beklenen Android 6.0 güncellemesi resmen başladı. Dağıtım her zaman olduğu gibi ilk olarak Güney Kore'de başladı.

LG G4 Güney Kore'de Android 6.0 güncellemesini almaya başladı

LG 2015 yılı tepe modeli LG G4 için Android 6.0 güncellemesini Güney Kore’de başlattı. Geçtiğimiz hafta ilk olarak Polonya’da başlayan güncelleme bir beta süreci görevini gördü. Kullanıcılar tarafından rapor edilen hatalarda arındırılmasıyla güncelleme resmen ilk olarak Güney Kore’de dağıtıma sunuldu.

1446700811_6-1.png

Güncellemenin getirdiği yeniliklerden söz edecek olursak;

*Sadeleştirilen uygulama izinleriyle artık uygulamaların erişebildiği bilgileri yönetmek çok daha kolay hale geliyor. Bununla birlikte uygulamaların erişim ayarları sadece yükleme sırasında değil her zaman erişilebilir ve düzenlenebilir halde olacak.

*Android 6.0 Marshmallow, titreşim ve sesli mod için sessizlik özelliğinin yanında tüm seslerle ya da sadece bildirimler ve alarmları kapsayacak şekilde ayarlanabilen yeni "Do Not Disturb" modunu içerecek.

*Yeni eklenen Doze Modu ise telefon kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatıyor.

Güncellemenin kısa süre içerisinde global pazarda başlaması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.