Mobil

LG G4 suya dayanıklı mı?

LG'nin en son amiral gemisi telefonu G4 hem tasaramıyla hem de kamera özellikleriyle bizleri büyülemişti. Bu özellikleriyle bizleri kendine hayran bırakan telefon suya dayanıklı mı?

LG G4 suya dayanıklı mı?

Akıllı telefonlarda en çok dikkat ettiğimiz noktalar tasarım ve performanstır. Fakat şu an birçok amiral gemisi telefona baktığımızda performans olarak zirvede olsalar da dayanıklılık konusunda ne durumdalar? Ekran ve kasa dayanıklılığı konusunda üst düzey telefonlarda Sony ilk adımı atan marka oldu. Su geçirmezlik ve dayanıklılık konusunda IP sertifikası olan Sony'i nano koruma ile bir nebze toza ve suya dayanıklı olan Motorola izlemekte.

LG G4'ün IP sertifikası olmadığı halde suya dayanıklı bir cihaz olduğunu görüyoruz. Aşağıdaki videoda yapılan deneyde LG G4 10 cm derinlikte 2 saat boyunca su içinde bekletiliyor. Bizi şaşırtan nokta ise telefon 2 saat suyun içinde kalmasına rağmen hala çalışır durumda. Ama siz yine de bu videoyu izledikten sonra bu testi uygulamayın zira telefonunuz hoparlör, mikrofon ve kamera kısmından ciddi hasarlar alabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.