Mobil

LG, G4’e daha fazla odaklanmak için G Pro serisinden vazgeçebilir

Güney Kore’den gelen haberlere göre LG önümüzdeki yıl G Pro serisine ait yeni bir cihaz duyurusu gerçekleştirmeyecek.

LG, G4’e daha fazla odaklanmak için G Pro serisinden vazgeçebilir

Son dönemlerde mobil dünyasında başarılı işlerin altına imza atan LG, mobil ürünlere yönelik radikal bir karar alabilir. Güney Kore’den gelen haberlere göre LG önümüzdeki yıl G4’e daha fazla odaklanmak için G Pro serisini sonlandıracak.

G Pro serisi Galaxy Note serisine rakip olarak geliştirildi ancak bunda pek başarılı olamadı. LG G3’ün 5.5inçlik ekrana sahip olması başka bir ifadeyle phablet sınıfına konumlandırılması G Pro serisini gözlerden düşürdü. Yine LG’nin G Pro 2’yi sınırlı ülkelerde satışa sunması da serisinin gözden düşmesinde etkili oldu diyebiliriz.

Güney Kore’den gelen son raporlar bu yöndeyken, önceki iddialarda ise G Pro 3’ün şubat ayında tanıtılacağı ve telefonda LG’nin geliştirdiği Nuclun adlı işlemcinin kullanılacağı bildirilmişti. Önümüzdeki günlerde G Pro serisinin akıbeti hakkında LG cephesinden resmi bir açıklamanın gelmesini bekliyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.