Mobil

LG G4'ün en yeni kamera özellikleri (Video)

LG G4'ün kamera özellikleri nasıl çalışıyor?

LG G4'ün en yeni kamera özellikleri (Video)

LG G4’ün özelliklerinin arasında ilgi çekici olanlardan bir tanesi de kamerası. Cihaz Snadragon 808 işlemcisi ile eleştirilere maruz kalsa da, gerçek deri arka kapağı, yüksek donanımı ve kamerası ile kullanıcılardan tam not almayı başardı.

LG G4’ün arka kamerasında F/1.8 diyafram açıklığına sahip 16MP çözünürlüklü sensör kullanılmış. Telefon bu kamerası ile en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar olduğu iddia edilen Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’den yüzde 11 oranında daha fazla ışık alabiliyor. Bu özelliği ile LG G4, karanlık ortamlarda daha iyi çekimler yapabilecek.

1430396696_header-cam.jpg

LG G4’ün 16MP’lik arka kamerası 0.2 saniyede odaklama yapabilen lazer sensör ve çift LED flaşla destekleniyor.

Optik Görüntü Sabitleme teknolojisini kullanan kameranın yazılım desteği ile daha da iyi olacağı söyleniyor. Kullanıcıların çekim sonrası fotoğraflarında düzenleme yapabileceği RAW desteği de LG G4’ün kmaera özelliklerinde yer alıyor. Ayrıca elle kontroller, ISO ve deklanşör hızı kontrolleri de özellikler arasında yer alıyor.

LG G4’ün  ön kısmında kullanıcıların jest ve mimiklerle devreye sokabileceği 8MP çözünürlüklü bir kamera kullanılmış. Kızılötesi ışık yayan kamerada daha doğal ve doğru renklerle daha başarılı selfie görüntüsü alınabilecek.

Sizlere bu haberimizde LG G4’ün kamera özelliklerini gösteren video görüntüleri sunacağız. Sonraki sayfalarda bu videoları izleyerek LG G4’ün kamera özelliklerine yakından bakabilirsiniz.

1. Renk Spektrum Sensörü

LG G4, LED flaş altında Color Spectrum Sensor diye adlandırılan Renk Spektrum Sensörü ile donatılmış. LG, bir akıllı telefonda bu özelliğin kendi türünün ilk örneği olduğunu iddia ediyor. G4'ün teknolojinin son harikası, kızılötesine duyarlı renk spektrum sensörü, bir fotoğrafın çekilmesinden bir kare önce tüm görünür ışığı analiz eder ve ölçer; bu sayede bir fotoğrafın renklerinin düşük ışık koşullarında dahi doğal ve canlı görünmesini sağlar.

2. Düşük ışık performansı

LG G4 16 MP arka kamera ile geliyor. LG G4’ün kamerası f/1.8 gibi geniş bir diyafram açıklığı özelliğine sahip. LG’nin yeni kamera modülü LG G3’e göre G4’te % 80 daha fazla ışık alabilir ve düşük ışık koşullarında yüksek kalitede fotoğraf çekmenizi sağlar.

3. Uzun pozlama

LG G4’ün kamera yazılımı bir sürü manuel kontrollere sahip. Bunlardan biri de deklanşör hızını seçme özelliğidir. Aşağıdaki videoda, 4 saniyelik deklanşör hızı ayarı ve olası kullanımlarından birini görebilirsiniz.

4. Hareket ile selfie

Ön kameraya garip şekiller yaparak telefona dokunmadan selfie fotoğraf çekmek mümkün. Aslında bu yenilikçi akıllı telefonlar arasında olan bir özellik ama LG zamana ayak uydurduğunu gösteriyor. Avucunuzu gösterip sonra yumruk yaparak bir fotoğraf çekebilirsiniz. Peş peşe iki kez bu hareketi yapınca telefon her atış arasında 2 saniye duraklama ile 3 selfie görüntü alır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.