Mobil

LG G4'ün pil performansı G3'ün gerisinde kaldı

İlk gelen pil testi sonucuna göre G4 kullanıcıların beklentilerini karşılamayacak.

LG G4'ün pil performansı G3'ün gerisinde kaldı

LG G4’ün merakla beklenen pil performansı yayınlandı. Phone Arena sitesi tarafından gerçekleştirilen testin sonucuna göre LG G4 kullanıcılarına ortalama bir pil performansı vaat ediyor. 

Son iki amiral gemisi telefonda 3.000mAh kapasiteli pil kullanan LG, G4’te de aynı kapasiteyi sürdürdü. Çıkarılabilir bir yapıda olan pilin Snapdragon 810’a göre daha verimli çalışan Snapdragon 808 sayesinde G3’ten daha iyi bir performans ortaya koyması bekleniyordu, fakat ilk gelen test sonuçları bunun tam tersini gösteriyor.

Yapılan testlere göre LG G4 6 saat 6 dakikalık kullanım süresiyle LG G3’ün gerisinde kaldı. Full HD çözünürlüklü ekrana sahip One M9 ve Quad HD ekranlı Galaxy S6 daha düşük kapasiteli piller bulundurmalarına rağmen G4’ten daha iyi bir pil performansı ortaya koyuyor. Xperia Z3 mükemmel pil kullanım süresiyle zirvedeki yerini korumayı sürdürüyor.

LG G4,127 dakika sonunda tam şarj olurken, LG G3'te bu süre 120 dakikaydı. 

Sonuç olarak LG G3, G2’den sonra beklentilerin altında bir pil performansı ortaya koydu. G4 de pil noktasında kullanıcılarını pek memnun etmeyecek gibi görünüyor. 

1430769001_22.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.