Mobil

LG G4’ün tüketici performans notu Galaxy S6 ve iPhone 6’nın üzerinde

Listenin zirvesinde tahmin etmeyeceğiniz bir telefon bulunuyor.

LG G4’ün tüketici performans notu Galaxy S6 ve iPhone 6’nın üzerinde

Kullanıcıların alışveriş öncesi satın alma kriterlerine yönelik analizler yayınlayan Amerika merkezli Consumer Reports hazırlamış olduğu yeni bir raporu kamuoyuyla paylaştı. Kâr amacı gütmeyen kuruluşun Amerika’da gerçekleştirdiği araştırmaya göre LG G4 tüketici performans notuyla Galaxy S6 ve iPhone 6 gibi iki önemli rakibini geride bırakmayı başardı.

LG G4 100 üzerinde 78 puan (G3 ile aynı) almayı başarırken, telefonun özellikle 5.5 inçlik IPS tabanlı Quantum Quad HD ekranı, çok renkli deri arka kapak seçenekleri, lazer otofokus ve renk spektrumu sensörüyle desteklenen 16MP çözünürlüklü arka kamerası elde edilen puanda temel noktaları oluşturuyor.

Mayıs ayında yayınlanan raporda üçüncü sırada bulunan iPhone 6 listede beşinciliğe gerilerken, güçlü donanımı ve yeni nesil tasarım anlayışıyla dikkat çeken Galaxy S6 listede altıncı sırada kendisine yer buldu.

Listenin zirvesi ise bir kez daha değişmedi. Mayıs ayında bir numara olan Galaxy S5 haziran ayını da zirvede tamamladı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.