LG G5 ve Galaxy S7 hangisi daha iyi? - Page 1

Galaxy S7 geçen yılın amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S6 ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olarak geldi. Anca dikkatli bakılınca Galaxy S7 yanlara hafif kavisli ekran gibi farklılıklar içeriyor. Ayrıca Galaxy S7’nin su ve toza dayanıklı olduğunu gösteren IP68 sertifikasına sahip. 142.4 x 69.6 x 7.9mm ölçülerinde olan Galaxy S7, 152gr ağırlığında.

LG G5 ve Galaxy S7 hangisi daha iyi? - Page 2

LG G5’in 5.3 inç Quad HD IPS Quantum ekranı aynı zamanda bir akıllı telefon ana ekranında ilk defa her zaman erişilebilir olma özelliğine imkan tanıyor. İlk olarak LG V10’ın ikinci ekranı olarak tanıtılan her zaman erişilebilir ekran konsepti (Always-on), LG G5 ile birlikte ana ekrana taşınarak, uyku modunda olsa bile, ana ekranda tarih ve saat kesintisiz olarak gösterebilmesi için genişletildi.

LG G5 ve Galaxy S7 hangisi daha iyi? - Page 3

Samsung Galaxy S7’nin başka yeni bir özelliği LG G5’te de olduğu gibi ekranının her zaman açık kalması oldu. Bu açık ekran size, telefonu uyandırmanıza gerek kalmadan saat, takvim ve bildirim gibi temel özellikleri görmenizi sağlayacak. Galaxy S7’nin Quad HD AMOLED ekranında devamlı açık ekran özelliğinde sadece birkaç piksel yandığı için çok fazla pil tüketimi olmuyor.

LG G5 ve Galaxy S7 hangisi daha iyi? - Page 4

LG G5 güçlü olmasının yanı sıra bir enerji tasarrufu sağlayan Snapdragon 820 işlemcisiyle kullanıcılarına gelişmiş 64-bit performansının ayrıcalıklarını sunuyor. Adreno 530 grafikleri ve enerji tasarruflu Qualcomm Hexagon DSP ve aynı zamanda Qualcomm Spectra14-bit çift görüntü sinyali işlemcisiyle (ISPs), yüksek çözünürlüklü DSLR kalitesindeki görüntüleri önemli bir enerji tasarrufuyla birlikte sunabiliyor. Snapdragon 820 işlemci aynı zamanda entegre edilmiş X12 LTE modemiyle 600 Mbps’ye kadar olan Category 12 indirme hızlarını ve 150 Mbps’ye kadar olan LTE Category 13 uydu hızlarını da destekliyor. Ayrıca telefonda, 4GB LPDDR4 RAM, 32GB UFS ROM ve microSD (2TB’a kadar) mevcut.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.