Mobil

LG, G5'in modülleri konusunda oldukça ciddi

LG, LG G5'in modülleri için geliştirici konferansı düzenledi.


LG, son amiral gemisi LG G5’in modülleri konusunda oldukça ciddi görünüyor. Şirket, LG G5’in yeni modülleri kullanımı için fikir ve öneriler amacı ile bir geliştirici konferansı düzenledi. Buna ek olarak LG, diğer üreticiler için SDK ve HDK sağlamaya devam ettiğini duyurdu.

İlginizi çekebilir>>>

LG, Seul’de düzenlenen LG Friends adlı geliştirici konferansında, LG G5’in aksesuarları beraberinde yazılım ve donanım kitleri yayınlayacağını açıkladı. “Arkadaşlarla oyna: Birlikte oyun parkı yapma” teması altında düzenlenen konferansta, LG 400 katılımcı önünde amiral gemisi telefonu LG G5’i ve beraberindeki modülleri gösterdi.

1458294618_lg-g5-magic-slot-cam-plus-hifi-plus-rcm992x0.jpg

Katılımcılardan 200’den fazlası sökülebilir donanım ve yazılıma ilgi gösterdi. LG'nin mobil patronu Juno Cho, bu konferansın başlangıcı ile birlikte tüketicilere benzersiz bir deneyim yaşatacaklarını söyledi. Şirket, "LG Playground" oluşturarak developer.lge.com üzerinden geliştiricilere SDK ve HDK yayınlayacak.

Geliştiricilerin kendi Attachable G5 modüllerini alıp satabilmeleri için lgfriends.com adlı açık Pazar şeklindeki web sitesinin 21 Nisan’da açılacağını duyurdu. İsteyen her şahıs yada kuruluş buraya kayıt olabilir.
Şirket önümüzdeki ay ABD’de ikinci geliştirici konferansını düzenlemeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.