Mobil

LG G5'in tasarımı şekilleniyor

Sızdırılan son görüntü LG G5'in tasarım detaylarını büyük oranda ortaya koyuyor. LG G5 beklendiği gibi metal kasaya sahip olacak.

LG G5'in tasarımı şekilleniyor

LG’nin 21 Şubat’ta Dünya Mobil Kongresi’nde resmen açıklaması beklenen üst seviye akıllı telefon G5’e ait sızıntılar gün geçtikçe artıyor. Son olarak Android Authority sitesi telefonun tasarım detaylarını büyük ölçüde netleştiren bir görüntü yayınladı.

Her açıdan LG G5’i görebildiğimiz görüntüde telefonun G4’le kıyaslandığında tasarım tarafında radikal bir değişime imza atacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. İlk olarak G2’den bu yana arka bölüme konumlandırılan ses tuşları G5’te yan tarafa taşınıyor. Güç butonu ise arka bölümdeki yerini koruyor.  Güç butonunun altında ise parmak izi tarayıcısı yer alıyor.

1453153443_lg-g5-diagram.jpg

LG G5 tamamı metalden oluşan bir kasaya sahip olacak. LG G5 selefi G4’le kıyaslandığında daha ince ve daha dar olacak. LG G5’in kasa boyutları 149.4 x 73.9 x 8.2 mm, LG G4’ün ise 148,9 x 76,1 x 9,8 mm şeklinde.

LG G5’in kamera özellikleri şimdilik gizemini koruyor. Ancak kameranın çift LED flaş ve lazer otofokus sensörüyle destekleneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

G serisinde yeni bir tasarım anlayışı başlatacak G5’te 5.5 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekran yer alacak. Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacak telefonda 3GB RAM ve USB Type-C girişi kullanılacak. LG G5’e ilişkin detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.  
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.