Öncelikle belirtilmesi gereken ilk detay LG G5’in arka yüzeyinde bir değil iki kameranın olması. Bu kameralardan bir tanesi 16 MP çözünürlüğe ve f/1.8 diyagram açıklığına sahipken, ikinci kamera ise 8 MP çözünürlükte ve f/2.4 diyaframa sahip. Telefonun ön yüzeyindeki kamera da 8 MP çözünürlükte. Yani aslında 3 kameralı bir telefondan bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

Arkada f/1.8 ve f/2.4 diyafram değerleri alışık olmadığımız rakamlar değil. Ancak iki kameranın kullanılması özellikle düşük ışık koşulları altında varlığını hissettiriyor diyebiliriz. Aşağıdaki fotoğraf bunun en iyi örneklerinden. Normal şartlarda bir akıllı telefon kamerasının böylesine temiz bir görüntü yakalaması pek mümkün değil. Bu arada LG G4 kamerasının da f/1.8 diyafram değerine sahip olduğunu hatırlatalım.

LG G5 kamera özellikleri konusunda rakiplerine göre biraz daha dolu dolu geliyor. Lazer odaklama, OIS (optik görüntü sabitleme) ve LED flaş bu kamera hakkında söyleyebileceğimiz diğer detaylar arasında. Kameranın 135 derecelik geniş açı seçeneği olduğunu da belirtelim.

16 MP + 8 MP şeklinde çalışan ana kamera 30 kare/saniye hızında 4K videolar çekebildiği gibi dilerseniz 60 kare/saniye hızında 1080p videolar da çekebiliyorsunuz. Ön tarafta ise 30 kare/saniye 1080p çekimler yapmak mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.