Mobil

LG G6 daha gerçekçi sanal asistan ile gelecek

LG G6'nın daha gerçekçi bir sanal asistan ile geleceği söyleniyor. LG G6 ile ilgili yeni sızıntılar haberimizde.

LG G6 daha gerçekçi sanal asistan ile gelecek

Şu anda teknoloji alanında en trend şeylerden biri de yapay zeka. Bir cihazın içindeki teknoloji, AI'nın geleneksel tanımını oluşturmasa da, oluşturulmak istenen ilgi için hemen hemen her ürüne bağlı bir pazarlama terimi durumunda. 

Bu yılki CES 2017 etkinliği bunun mükemmel bir örneği oldu. Etkinlikte buzdolabından, diş fırçalarına kadar "AI" özellikleri ile gelen cihazlar sergilendi.

Popüler akıllı telefonlar da, Al özelliklerine sahip ve bu konuda Siri ile iPhone başı çekiyor. Büyük akıllı telefon üreticileri de, Siri’ye rakip kendilerine özel sanal asistan özelliklerini duyurmayı planlıyor.

Bunların içinde LG de yer alıyor. Firmanın son yayınladığı tanıtım görseline göre LG G6’da kullanılacak "Asistan" daha az yapay ve daha akıllı olacağını yazıyor ve şirket, daha "gerçekçi” olacağını ima ediyor.

1486720602_lg-g6-teaser.jpg

Ayrıca, LG G6'nın bir "yeni nesil akıllı telefon" olacağına dikkat çekiyor ancak, özelliklerinin çoğunu zaten bildiğimizden, bunun gerçekten ne anlama geldiğinden emin değiliz.

Yapay zekasına ek olarak, LG G6'nın ayrıca çok ince çerçeveli, su geçirmez, modüler olmayan bir tasarım, çift kamera ayarı ve Quad HD veya 4K ekran gibi özelliklerle donatılması bekleniyor. 

Bu özellikleri ile heyecan verici bir telefon olacağı kesin ve 26 Şubat tarihinde tüm merak edilen sorular cevabını bulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.