LG G6 ve Samsung Galaxy S8 karşılaştırma - Page 1

LG'nin G6'sı ise bildiğimiz dizayn anlayışının dışına çıktı. Arkasında cam ve metal çerçeve kulladı. Hafif bir telefon olan G6'ın parmak izi sensörü de arkasında. Ancak sadece düz ekran mevcut, Yani G6'da kıvrım yok. Su ve toza karşı dayanıklı.

LG G6 ve Samsung Galaxy S8 karşılaştırma - Page 2

Ekran
LG G6 5.7 inç'lik LCD ekrana ve 2880x1440 HD çözünürlüğe sahip. 18:9'luk çerçeve oranı ise bir ilk. HDR ve Dolby Vision desteği de cabası. Tüm bunlar daha fazla renk ve kontrast anlamına geliyor.

LG G6 ve Samsung Galaxy S8 karşılaştırma - Page 3

Ekran
S8 serisi ise iki farklı ekran boyutuyla gelecek. AMOLED ekran teknolojisiyle daha çok renk ve daha iyi siyah renk düzeyi vadediyor. S8 5.8 inç ve 2960x1440 ekran çözünürlüğüyle gelecek. S8 Plus ise 6.2 inç ekran ve aynı çözünürlükle geliyor. Her iki telefonun da LG G6 gibi 18:9 çerçeve oranıyla geliyor. Samsun kendi ekranına Infinity Display diyor ve çerçeve oranlarını 18:5:9 olarak ilan ediyor.

LG G6 ve Samsung Galaxy S8 karşılaştırma - Page 4

AMOLED ekran S8 için avantaj gibi görünse de HDR desteği G6'yı bir adım öne çıkarıyordu. Ancak Samsung'da HDR desteği sunuyor. Buna Mobil Premium HDR diyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.