Mobil

LG G6 zarar ettirdi

LG G6, ikinci çeyrekte düşük satışları ile LG'ye zarar ettirdi.

LG G6 zarar ettirdi

LG, web sitesinde 2. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı ve bu da mobil bölümün son çeyrekte ne kadar etkili olduğuna ilişkin bazı bilgiler verdi. İlan edilen habere göre, şirketin mobil kolu, gelirinin 2,39 milyar doları bulmasına rağmen, bu rakam 117,27 milyon dolar işletme zararı anlamına geliyor.

LG, zorlu çeyreğin "öncelikle beklenenden daha zayıf akıllı telefon satışlarından kaynaklandığını" belirtti. Söylemeye gerek yok, Koreli şirketin LG G6 amiral gemisinin son çeyrekte etkili biçimde düşük satışları ilk çeyrekte şirketin olumlu mali sonuçlarını sona erdirdi.

1501220460_lg-g6-color-variants-1024x926-768x695.jpg

Peki premium akıllı telefonlarının düşük satılmasının nedeni ne olabilir? Nisan ayında satışa sunulduktan sonra, Samsung Galaxy S8'in bu düşük satışın arkasındaki suçlu olduğunu düşünüyoruz. Bu, Samsung'un Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlarının pozitif satışlarına atfedilen 3,7 milyar dolarlık muazzam işletme geliri ile açıkça görülüyor.

LG G6'nın bu yıl piyasaya çıkan en iyi amiral gemilerinden biri olduğunu kabul etmekle birlikte, pazar payı açısından diğer Koreli rakibi ile rekabet etmek istiyorsa LG'nin hala yapması gereken çok şey var gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.