“LG G5 tanıtalı birkaç gün oldu, G6 nereden çıktı?” sorusunu yöneltebilirsiniz; ancak LG cephesinden gelen yeni haberler, Güney Koreli üreticinin 2017’de akıllı telefonlarda kullanacağı ekran teknolojisini değiştireceği bilgisini veriyor.

Akıllı telefonlarda LCD IPS ekran teknolojisini kullanan LG, şirketin mobil şefi Cho Juno’ya göre gelecek yıl OLED ekrana geçiş yapacak. Güney Koreli üreticinin ekran birimi LG Display halihazırda OLED panel üretimi gerçekleştiriyor, fakat bu üretim LG’nin geniş bir cihaz yelpazesinde kullanabileceği kapasitede değil.

LG daha önce G Flex serisi, LG Whatch Urbane 2 ve Apple Watch için OLED ekran üretimi gerçekleştirdi. Şirket aynı zamanda Çinli bazı üreticilere de OLED ekran tedariki sağlıyor.

LG Mobil şefine göre 2017 yılın ilk yarısıyla birlikte aylık 1.5 milyon esnek OLED ekran üretimi sağlanabilecek. Şirket üretim hattını 900 milyon dolarlık bir yatırım olan Gumi şehrindeki tesisinde gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.