Mobil

LG G6'da kullanılacak ekran belli oldu

LG gelecek yılla birlikte mobil cihazlarda OLED ekrana geçiş yapacak. Güney Koreli üreticinin bir sonraki amiral gemisi telefonu G6'da OLED ekran kullanılacağını şimdiden söyleyebiliriz.


LG G5 tanıtalı birkaç gün oldu, G6 nereden çıktı?” sorusunu yöneltebilirsiniz; ancak LG cephesinden gelen yeni haberler, Güney Koreli üreticinin 2017’de akıllı telefonlarda kullanacağı ekran teknolojisini değiştireceği bilgisini veriyor.

Akıllı telefonlarda LCD IPS ekran teknolojisini kullanan LG, şirketin mobil şefi Cho Juno’ya göre gelecek yıl OLED ekrana geçiş yapacak. Güney Koreli üreticinin ekran birimi LG Display halihazırda OLED panel üretimi gerçekleştiriyor, fakat bu üretim LG’nin geniş bir cihaz yelpazesinde kullanabileceği kapasitede değil.

1456855984_maxresdefault.jpg

LG daha önce G Flex serisi, LG Whatch Urbane 2 ve Apple Watch için OLED ekran üretimi gerçekleştirdi. Şirket aynı zamanda Çinli bazı üreticilere de OLED ekran tedariki sağlıyor.

LG Mobil şefine göre 2017 yılın ilk yarısıyla birlikte aylık 1.5 milyon esnek OLED ekran üretimi sağlanabilecek. Şirket üretim hattını 900 milyon dolarlık bir yatırım olan Gumi şehrindeki tesisinde gerçekleştirecek.

LG’nin OLED ekranlı ilk akıllı telefonun G6 olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Şirket, G6 ile birlikte orta ve giriş seviyesi modellerde de OLED ekrana geçiş yapması bekleniyor. Juno son olarak yıl sonuna kadar 10 milyon G5 satışı hedeflediklerini bildirdi. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.