Mobil

LG ile BlackBerry, BBM için masaya oturdu!

Alacağımız telefonlarda BBM yüklü mü gelecek?


Son zamanlarda anlık mesajlaşma hizmetleri olan WhatsApp ve alternatifleri, günümüz mobil severlerin en fazla kullandığı uygulamalar arasında. Anlık mesajlaşmanın temellerinin atıldığı dönemlere biraz yüz çevirecek olursak, geçtiğimiz yılların hakim akıllı telefonu BlackBerry için, BBM akıllara geliyor direk.

BlackBerry Messenger olarak da bildiğimiz BBM, geçtiğimiz haftalarda iOS, Android ve diğer platformlara ücretsiz bir şekilde sunulmuş, tüm dünyada milyonlarca kişi BBM kullanmaya başlamıştı. Başlangıçta büyük rakamlara ulaşan uygulama yükleyenlerin sayısı geçtiğimiz günlerde düşse de şirket yakaladığı çizgiyi kaybetmemekte ısrarlı görünüyor.

1387463981_bbm-android-leak10.jpg

Bu ısrarın altından gelen ilk gelişme geçtiğimiz saatlerde nihayet ortaya çıktı. BlackBerry şirketi, G. Kore'nin dev şirketlerinden LG ile anlaşma yapmak için masaya oturdu ve bu tarihten sonra çıkacak LG telefonları ve verilecek güncellemeyle birlikte BBM default yani varsayılan uygulama olarak yüklü gelecek. 

Hatta yapılan ilk anlaşmayla birlikte ortaya çıkan ürüne ilk olarak LG G Pro Lite'ın sahip olacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.