Mobil

LG, iPad Mini için Retina ekran üretimine başlıyor

Apple, ikinci nesil iPad Mini'yi daha iddialı özelliklerle donatıyor.

LG, iPad Mini için Retina ekran üretimine başlıyor

PC hakimiyetini büyük oranda tehdit eden tabletler son dönemde büyük bir yükseliş içerisinde. Özellikle 7 ve 8-inç segmenti üreticilerin hedefi konumunda. Nexus 7 ile küçük ekranlı tabletler daha da popülerlik kazanırken, tablet pazarının hakimi olan Apple ise Android cephesinde 7 ve 8-inçlik tabletlere iPad Mini ile cevap verdi.

iPad Mini sahip olduğu boyut itibariyle bir hayli ilgi gördü ve kimi kaynaklara göre 10 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. İkinci nesil iPad Mini hazırlıklarını sürdüren Apple, iddialara göre tablette “Retina Ekran”a yer verecek. NPD DisplaySearch analisti Richard Shim 7.9-inçlik bir boyuta sahip ikinci nesi iPad Mini’de  2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranın yer bulacağını bildirdi. Söz konusu çözünürlüğün yer bulmasıyla inç başında düşen piksel sayısı 300’ün üzerinde olacak.
1367925191_ipadminiheroblack.jpg

Üçüncü çeyrekte resmi duyurusu beklenen tablette kullanılacak “Retina Ekran” için LG ile anlaşmaların sağlandığı ve Güney Koreli üreticinin önümüzdeki aydan itibaren hacimli üretime başlayacağı bildirildi. Birinci nesil iPad Mini ile benzer bir fiyatlandırma yapıldığı taktirde ikinci nesil iPad Mini’nin satış rekorları kıracağı ön görülebilir.

Yorumlar
Misafir
ekranı bile yapamıyor diyen ve ona destek olan arkadaşların işletmelerde sıklıkla kullanılan "Dış Kaynak Kullanımı" hakkında zerrece bilgisi yok sanırım. şu an apple dahil birçok firma üretimini kendisi yapmıyor yaptırıyor. bu onun bu işlemi yapamayacağı anlamına gelmez. aksine bir işletme politikasıdır. daha az maliyet ile daha çok kar elde etmenin bir yoludur dış kaynak kullanımı.
Cevapla
Misafir
Siz panel üretmeyi basit bir işmi saniyorsunuz koskoca Türkiye'de tek panel üreticisi yok
Cevapla
Misafir
Bu yeni bir şey değil, LG display yıllardır apple'a ekran üretiyor..
Cevapla
inc
sharp ve lg ekranda en basarili firmalar gercekten
Cevapla
İbrahim
Haklısın Bülent
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.