LG kullanıcılarına müjde! Bu modellere güncelleme geliyor

LG kullanıcılarına kıyak geçiyor. Mobil sektöründen çekilmesine rağmen bu cihazlara güncelleme geliyor. İşte tüm detaylar.

LG kullanıcılarına müjde! Bu modellere güncelleme geliyor

LG mobil bölümünü kapattı. Ancak şirketin söz verdiği mevcut cihazlar 2025 yazına kadar bellenim güncellemeleri almaya devam edecek. Koreli şirket şimdi Android 12 alacak sonraki üç cihazı açıkladı.

Üç tane daha güvenlik güncellemesi yolda. Söz konusu güncellemeler bu çeyreğin sonuna kadar gelecek. Bu güncellemelerin önce Güney Kore'deki cihazlara ulaşacağını ve paketin tamam olduğu onaylandıktan sonra küresel birimlere aktarılacağını belirtmekte fayda var.

LG kullanıcılarına müjde! Bu modellere güncelleme geliyor

lg güncelleme

LG, kullanıcılarına önemli verileri yedeklemelerini hatırlatıyor çünkü güncellemeler beta değil resmi olsa da, Android 11'den Android 12'ye geçiş sürecinde dosyalar yine de kaybolabilir.

LG, Q2 2022 için yazılım güncelleme planlarını Kore web sitesinde yayınladı ve üç telefonun bu çeyrekte Android 12 alacağı ortaya çıktı. Bu telefonlar: LG Q92 5G, LG V50, ve LG V50S olacak. Şirket ayrıca, bu çeyrekte güvenlik yamaları alacak telefonların bir listesini, yani LG Q52, Velvet ve Wing'i açıkladı.

Bu listenin Kore pazarı için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle LG'nin ana bölgesi dışındaki kullanıcıların bu güncellemeleri 2. çeyrekte de göreceklerinin garantisi yok. Yine de bu, en azından Android 12'nin bir noktada bu telefonların küresel sürümlerine geleceğini gösteriyor.