Mobil

LG, mobil bölüme yeni CEO atadı

Güney Koreli teknoloji devinin yeni CEO'su 1 Ocak'tan itibaren Juno Cho olacak.

LG, mobil bölüme yeni CEO atadı

Mobil dünyasının başarılı üreticilerinden LG, mobil bölüme yeni CEO atadı. Son yayınlanan çeyrek raporlarında akıllı telefon satışlarını ciddi orada artırdığı gözlenen şirketin mevcut CEO’yu değiştirip yenisini ataması kafaları karıştırmış olabilir.

Önemli başarıların altına imza atan şu anki CEO Park Jong-Seok sağlık sorunlarına gerekçe göstererek görevden ayrılmak istediğini yönetim kuruluna bildirdi. Park Jong-Seok her ne kadar CEO’luk görevinden ayrılmış olsa da, 1 Ocak’tan itibaren yerine geçerek mobil bölümde dizginleri eline alacak Juno Cho’nun bir numaralı teknoloji danışmanı olacak. Juno Cho halihazırda LG'nin başkanlık görevini yürütüyor. 

Juno Cho 2000-2007 yılları arasında LG’nin Kuzey Amerika Mobil iş stratejilerini yönetmiş ve mobil alanda tecrübeli bir isim. Juno Cho geçmiş yıllardaki tecrübesi ve Park Jong-Seok’un son yıllardaki başarısı dikkate alındığında, LG’nin mobil bölümü ilerleyen dönemlerde başarısını artırarak sürdüreceğe benziyor.

LG G2 ve daha başarılı bir satış performansı elde eden LG G3 şirketin en önemli ürünleri olmayı başardı. Yine giriş ve orta seviyede L serisi akıllı telefonlar kayda değer satışlar elde etti.

LG cephesinde işler yolunda giderken, bir diğer Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafında mobil bölümü büyük bir düşüş içerisinde. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.