Mobil

LG, Nexus 5'i üretmeyecek!

Şirket cephesinden gelen açıklamalarda, LG'nin Nexus 5 cephesinde herhangi bir çalışma içerisinde olmadığını görüyoruz.

LG, Nexus 5'i üretmeyecek!

Google’ın geçtiğimiz yıl sonbaharda duyurduğu Android referans cihazı Nexus 4’ü üreten firma olan LG cephesinden, yeni nesil Nexus hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Kısa süre öncesine kadar Nexus 5’i üreteceğine kesin gözüyle bakılan LG’nin bir sonraki Nexus’ta rol almayacağını görüyoruz.

Şirketin Avrupa Başkan Yardımcısı Kim Wong’un açıklamalarına göre LG, Nexus 5 üzerinde herhangi bir çalışma yapmadığı anlaşılırken; Wong, yeni nesil Nexus ‘un LG cephesinden gelmeyeceğini bildirdi. Yapılan açıklamalardan sonra gözler Samsung ve Motorola cephesine çevrilirken, Nexus 5’in hangi üreticiden geleceği ise merak konusu.
1369802882_nexusfamilyshot.jpg

Kim Wong, Nexus 5 hakkında yaptığı açıklamaların yanı sıra yılın ikinci yarısında Android işletim sistemi ile çalışan bir tablet üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Ayrıca şirketin Firefox ve Ubuntu işletim sistemlerine de ilgi duyduğunu ve bu platformlardan da ürünler oluşturacaklarını açıkladı.


Yorumlar
Yılmaz
Lg`nin ürettiği nexustan ne sikayetiniz vardı merak ettim dogrusu. Nexus 4 kullandim ve simdiye kadarki en kaliteli nexustu.
Cevapla
Misafir
oh be lg üretmeyecekse alabilirim :-)
Cevapla
ss
HTC üretsin ozaman ama LG de en iyi nexusu üretti.
Cevapla
123
Sony'nin üretmesi gerek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.