Mobil

LG Optimus 2X ve Optimus 3D kullanıcılarına müjde!

LG'nin Optimus 2X ve Optimus 3D modellerine Android müjdesi geldi.


LG Optimus 2X dünyanın ilk çift çekirdekli telefonu konumunda bulunuyor. Cihaz için daha önce ICS güncellemesi yapılacağı hakkında birçok haber yapılmıştı ve bu haberlerin geneli güncellemenin olmayacağı üzerinde olmuştu. LG'nin Kanada resmi Twitter sayfasında güncellemenin gelmeyeceği duyurulmuştu. Yeni gelen haberler ise bunun tamamen ters yönünde ve güncelleme çalışmalarının titizlikle devam ettiği söyleniyor.

LG, memleketi Güney Kore'de resmi Twitter adresinde yayınladığı son tweet ile Optimis 2X için ICS test çalışmalarının bittiğini ve yakın zamanda kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Daha önce Kanada için yayınlanan bir haberde ise bölgesel bir güncelleme iptal kararı olabilir deniliyor. Çelişkili bu haberler üzerine; acaba alınan bu kararda bölgesel nitelikte mi olacak gibi sorular akla gelmeye başladı?

1345065510_lg-o2x.jpg

Gözlüksüz 3 boyutlu görüntü sağlayan Optimus 3D ve Tegra 2 işlemcili Optimus 2X için güncelleme büyük ihtimalle bu çeyrek sonunda yapılacak. Fakat Optimus Black için herhangi bir referans elde edilmiş değil. Güncellemenin Güney Kore dışında farklı ülkelerde de yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.