Mobil

LG Rollable katlabilir sektörüne damga vuracak!

Katlanabilir telefonlar günümüzde oldukça yaygın. Bu kapsamda LG de kendi katlanabilir cihazı ile sektöre damga vuracak.

LG Rollable katlabilir sektörüne damga vuracak!

LG Rollable adından çok fazla söz ettirmese de katlanabilir sektöründe ilgi çekici bazı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Cihaz bazı fotoğraflarda ve hatta kısa bir videoda ortaya çıktı, ancak çoğunlukla ortadan kayboldu. Şimdi Güney Koreli bir YouTube kanalı, katlanabilirlere ilgi çekici bir alternatif gösteren ayrıntılı bir video sundu.

LG Rollable katlabilir sektörüne damga vuracak!

LG Rollable katlabilir sektörüne damga vuracak! - Resim : 1

Telefonun kendi adını taşıyan yuvarlanabilir ekranının yana doğru genişlemesiyle açılan cihaz katlanılabilir sektörürün yeni gözdesi. İçeride bir şarj cihazı ve USB kablosu ile geliyor. Telefonun kendisi kapalı durumda oldukça normal görünüyor, katlanabilirler gibi kalın değil. Çoğu sert telefondan daha ağır. Telefonun ana yeniliği ekranı, varsayılan olarak, kavisli kenarları olan 6.8” P-OLED ekran ile geliyor. Ancak, bir kaydırma hareketi yatay olarak genişlemesine neden olarak köşegeni 7,4 inç'e getiriyor ve en boy oranını 3:2 yapıyor.

Bu modda bazı uygulamalar otomatik olarak tablet arayüzlerine geçiyor. Bu, YoTube'da, ayarlar ekranında ve daha fazlasında çalışır. Ana ekran duvar kağıtları bile ekrana uyacak şekilde sorunsuz bir şekilde genişleyebilir ve daralabilir. Ekran, katlanabilirlerde gereken sıkı eğriden kaçınarak arkaya doğru yuvarlanıyor. Yine de oldukça yumuşak, dokunulduğunda gözle görülür şekilde esneyen yapıya sahip telefon oldukça ilgi çekici.

İlginç bir ayrıntı, iptal edilen LG Velvet 2 Pro'ya benzeyen anahtarsız tasarım ile gelmesi. Telefon, Snapdragon 888, 12GB RAM ve 256GB depolama ile 2021'in oldukça tipik bir amiral gemisi. Arka taraftaki kamera kurulumunda 64MP genişliğinde ve 12MP ultra geniş modüller yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.