Mobil

LG sahalara sansasyonel LG Rollable ile geri dönüyor!

LG'nin yanlara doğru genişleyen ekran tasarımı üzerinde çalıştığı doğrulandı ve bu özelliğe sahip olacak yeni modelin ismi belli oldu.


Geçtiğimiz ay LG yeni akıllı telefonu olan LG Wing'i tanıtarak bir ilke imza atmıştı. LG bu telefon serisinde yenilikçi, cesur tasarımlara sahip, yeni işlevler ve kullanıcı olanakları yaratan modeller sunmayı hedefliyor. 

Yeni açıklanan bilgilere göre LG'nin bir sonraki akıllı telefonunun ismi belli oldu. LG Rollable olarak adlandırılan bu model, yanlara doğru çekilerek genişleyebiliyor.

LG sahalara sansasyonel LG Rollable ile geri dönüyor!

Geçen yıl Kasım ayında LG'nin ekran alanını iki katına çıkarabilecek yana doğru çekilebilir bir telefon tasarımı üzerinde çalıştığı bilgisi gündemde yer almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise şirketin geri çekilebilir, katlanabilir ekrana sahip çok yönlü bir akıllı telefon için patent aldığı paylaşıldı.

Patentli LG akıllı telefonun, en kompakt haliyle emrinizde normal bir akıllı telefon boyutuna sahipsiniz. Ancak döndürme mekanizması sayesinde telefonun ekranını hem sola hem de sağa çekmek mümkün. Modelin tasarımı anlatmak biraz zor o yüzden LetGoDigital tarafından patente göre tasarlanan çizimlere bir göz atalım.

Ekran dışarı çekildiğinde, döner ekranın üstünü ve altını destekleyen ikinci bir çerçeve açılıyor. Bu ikinci çerçeve esnek ve akıllı telefonu en kompakt biçiminde kullanmak istediğinizde metal ana çerçeveye geri kayabiliyor.

LG ayrıca ekranın istemeden açılmasını veya tekrar içeri girmesini önlemek için bir tür 'kaydırmalı yuva' kullanmayı planlıyor. Bu kayar yuva ile ayrıca esnek ekranın çok hızlı bir şekilde içeri ve dışarı kaymasının da önüne geçmesi hedefleniyor

Yorumlar
Borem
Gerçekleşirse diğer katlanabilir telefonların hepsi hikaye olur ve buda efsane
Cevapla
Hande
Yakında çağırdığımızda kendi gelebilen , kaybolduğunda bizi bulabilen bir telefonda çıkarsa hiç şaşırmam 😹 Robotlar biz ne istersek yapiyor ama insanlar cok zor bu durumda hayatimizin robotlar üzerine fazla yoğunlaşması normal🤣
Cevapla
Torpak
Harika bi yorum 😂😂😂😂
Pro
Beğenmedim
Cevapla
Tsunami
Geldiğin yagmurla git, çamur olasan. Begenmemiş miş.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.