Mobil

LG telefon kararı ile herkesi şok edebilir! Bir devir kapanıyor!

Akıllı telefon segmentinde bir türlü dikiş tutturamayan LG'nin sektörden komple çekileceği söyleniyor. Peki, LG'nin telefon işinden vazgeçmesi gerekiyor mu?

LG telefon kararı ile herkesi şok edebilir! Bir devir kapanıyor!

LG, Android'in çıkması ile büyük bir yükseliş yaşamış ve telefon sektörünün öncüleri arasında yer almıştı. Ancak LG G serisinde yapılan hatalar, Samsung'un güçlenmesi ve devreye Çinli üreticilerin girmesinden sonra LG'nin pabucu dama atılmıştı.

LG telefon işinden çekiliyor mu?

Zarar üzerine zarar açıklayan ve yıllardır hedeflerini tutturamayan LG Mobile bölümü için ziller çalmaya başladı. LG Mobile bölümünün kapatılacağı ve LG'nin akıllı telefon işinden çekileceği firma yetkilileri tarafından ima edildi.

LG'den gelen açıklamada; "Küresel pazarda, akıllı telefonlar da dahil olmak üzere mobil birimdeki rekabet daha da acımasız hale geldi. LG Electronics, mevcut ve gelecekteki rekabet gücünü göz önünde bulundurarak, cep telefonu birimimiz hakkında en iyi kararı vermemiz gereken noktaya geldiğimize inanıyor." ifadesi kullanıldı.

LG

Son zamanda ürettiği deneysel telefonlar ile de beklediğini bulamayan LG'nin telefon sektörüne havlu atma ihtimali çok ama çok yüksek görünüyor. Çinli üreticilerin uygun fiyata akın akın telefon satması, pazardaki Samsung ve Apple çekişmesi derken LG'ye sıra gelmiyor.

Muhtemelen LG için 2021 yılı son olacak. 2021 yılında da hedeflenen satışlar gerçekleşmez ise LG'nin mobil bölümü sonlandırılabilir. TV sektöründe Samsung ile lider konumda yer alan LG, artık TV, beyaz eşya ve IoT bölümüne yönelebilir. Bakalım LG telefon işinden çekilirse elindeki patentler satılacak mı?

Yorumlar
Ahmet
Önce zihniyeti değiştirsin müşteri odaklı değiller 2 yıllık garantisi biten tüm ürünleri ne hikmetse hemen bozuluyor
Cevapla
yakup
ben pek sanmıyorum piyasadan çekilceğini düşünmüyorum bi şekilde yine girer piyasaya diye düşünüyorum
Cevapla
👑The Real Gakko👑
Çinli firmalar samsungu bilem zorliken elcinin buna dayanması çok zor.Etrefinize bakın bakam kaç kişi elci kullanır yada hatırlir.Heç kim hatırlamaz.
Cevapla
LG
Gayette güzel ve sağlamdı uzun süre kullananlar memnun.
Cevapla
💎G@kko💎
Abem her zaman sölidim elci biticci diyem gızilerdi bahan, dedim dedim bak noldu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.