Mobil

LG telefon sahiplerini kara kara düşündürecek kötü haber geldi!

LG'nin telefon sektöründen çekileceği söylentilerine bir yenisi daha eklendi. Sektörden çekildikten sonra telefonlara güncelleme gelmeyebilir.

LG telefon sahiplerini kara kara düşündürecek kötü haber geldi!

Güney Koreli teknoloji devi LG'nin Nisan ayında akıllı telefon pazarından çıkışını onaylaması bekleniyordu. Bugün gelen yeni bir sızıntı, duyurunun önümüzdeki hafta en kısa sürede gelebileceğini söylüyor.

Koreli şirketin bu alandaki mücadelesi defalarca finansal raporlar ile halka sunulmuştu. Bu süreçte mobil alanda sürekli zarar yazan LG'nin çıkış yolu olarak sektörden çekileceği iddiaları da LG yöneticileri tarafından ima edilmişti.

LG'nin telefon bölümünü satmak istediği ancak potansiyel alıcılarla yapılan görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığı ve şirketin şu anda akıllı telefon işini kapatmaya hazırlandığı bildirildi.

Tron ismindeki sızıntıcı; şirketin Pazartesi günü akıllı telefon endüstrisinden çıkışını duyuran resmi bir bildiri yayınlayacağını bildirdi. Bu alanda çalışanlar, görünüşe göre Güney Kore'deki Changwon'daki bir ev aletleri fabrikasına atanacak.

Şirket daha önce bu yıl katlanabilir bir telefon çıkaracağına dair söz vermiş olsa da, üretiminin durdurulduğu bildirildi. Rollable ve Wing gibi ilginç telefonlar, şirketin tekliflerine olan ilgiyi yeniden canlandırmayı ve yüksek fiyatları haklı çıkarmayı amaçlıyordu. LG'nin ayrıca diğer yeni telefonların planlanan ilk yarı sürümlerini iptal ettiği bildiriliyor.

LG güncelleme vermeyi durduracak

Tron ayrıca mevcut LG kullanıcılarının yeni yazılım güncellemelerini almayı bırakacağını iddia ediyor. Yani LG telefonlara mobil bölüm kapatıldıktan sonra güncelleme gelmeyecek.

LG muhtemelen sürekli işletim sistemi ve güvenlik desteğini taahhüt edecek olsa da, bu sadece kağıt üzerinde bir hizmet olacak. Şirket, güncellemeler söz konusu olduğunda zaten en yavaş olan şirket konumunda ve sektörden çekildikten sonra, güncellemeleri yayınlamak için hiçbir hamle yapmayacaktır.

LG telefon sahiplerini kara kara düşündürecek kötü haber geldi! - Resim : 1

LG şu ana kadar sadece birkaç cihazı Android 11'e yükseltmişti. Mobil bölüm kapandıktan sonra güncelleme takviminde yer alan modellerin de Android 11 almayacağı söyleniyor.

LG'nin mobil sektörde alacağı karar ile müşterilerini üzecek gibi görünüyor. Umarız güncelleme konusundaki bu söylentiler asılsız çıkar ve en azından 1 yıl daha güncelleme sunulur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.