Mobil

LG V10, LG G3, LG G4 Beat Android 6.0 güncelleme tarihi belli oldu

LG, G4'ün ardından bu defa diğer tepe modelleri için Android 6.0 güncellemesini başlatıyor.


Şu ana dek global çapta sadece 2015 yılı tepe modeli G4 için Android 6.0 güncellemesini yayınlayan LG, G3 içinse söz konusu güncellemeyi sadece Polonya’da (test süreci) kullanıcılarla buluşturdu. LG’nin 2015’in ikinci yarısında duyurduğu bir diğer amiral gemisi telefon V10, 2014 yılının tepe modeli G3 ve geçen yılın orta segment telefonları G4 Beat içinse güncelleme takvimi aşağı yukarı netlik kazandı.

LG Türkiye tarafından Twitter aracılığıyla gerçekleştirilen paylaşımlara göre V10 modeli için Android 6.0 güncellemesi bu ay içerisinde yayınlanması planlanmakta. LG cephesinde işler yolunda giderse V10 kullanıcıları bu aydan itibaren en güncel Android sürümünü tecrübe etmeye başlayacak. Yine işlerin yolunda gitmesi durumunda G3 için de Android 6.0 güncellemesinin mart ayında yayınlanacağı bildiriliyor.

1457187299_1.jpeg

1457187341_1.jpeg

LG G4 Beat içinse Android 6.0 güncellemesinin nisan ayında dağıtılması planlanıyor.

1457187382_1.jpegGüncelleme kapsamında yer alacak yenilikler şunlar:

*Sadeleştirilen uygulama izinleriyle artık uygulamaların erişebildiği bilgileri yönetmek çok daha kolay hale geliyor. Bununla birlikte uygulamaların erişim ayarları sadece yükleme sırasında değil her zaman erişilebilir ve düzenlenebilir halde olacak.

*Android 6.0 Marshmallow, titreşim ve sesli mod için sessizlik özelliğinin yanında tüm seslerle ya da sadece bildirimler ve alarmları kapsayacak şekilde ayarlanabilen yeni "Rahatsız etme" modunu içerecek.

*Yeni eklenen Doze Modu ise telefon kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatıyor.

Not: Güncellemenin G5’teki LG UX 5.0 kullanıcı arayüzünü getirmeyeceğini belirtelim.


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.