LG V10’un yan tarafına bakıldığında ise metal çerçeve ortaya çıkıyor. Tıpkı LG G4 gibi yan tarafta herhangi bir düğme yer almıyor. Kontrol düğmesi tıpkı G4’de olduğu gibi arka tarafta yer alıyor. Parmak izi sensörü de bu alanda yer alıyor. En büyük özelliği ise keskin kenarlar yerine yuvarlatılmış bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkması.

5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan LG V10, yaklaşık 160 mm’lik uzunluğu ve 192 gr’lık ağırlığı ile pek de ergonomik değil. Buna 79.3 mm’lik kalınlığı da kattığımızda, LG V10’un kadın kullanıcılarından çok erkek kullanıcılara daha uygun olduğunu söylemeliyiz.

Ürünün önemli bir avantajı Gorilla Glas 4 teknolojisi sayesinde oldukça sağlam olması. Öyle ki LG V10’un masadan düşme testini çok iyi atlattığını gördük. LG V10 ne yazık ki suya karşı dayanıklı değil.

5.7 inç büyüklüğünde IPS ekranına sahip olan LG V10, 2560x1440 piksel çözünürlüğüne ulaşıyor. 512 ppi’lık piksel yoğunluğuna ulaşan bu ekran, görüntünün oldukça keskin ve renklerin oldukça güçlü olmasını sağlıyor. LG V10’nun avantajı elbette bununla sınırla değil. Tıpkı Samsung Note Edge gibi, V10 da ikinci bir ekran bulunduruyor. Farkı ise 1040x160 piksel çözünürlüğe ulaşan bu ikinci ekranın Samsung’da olduğu gibi yan kenarda değil, üst tarafta kameraların yanında olması.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.