Mobil

LG V30 için Android 8.0 Oreo güncellemesi başlıyor!

LG, amiral gemisi LG V30 için Android 8.0 Oreo güncellemesini kullanıcılarına sunmaya başladı.


LG, Ağustos ayında IFA'da Android 7.1.2 (Nougat) 'ı çalıştıran V30 akıllı telefonunu tanıtmıştı. Şirket, geçen ay Güney Kore'deki V30 kullanıcıları için Android 8.0 (Oreo) güncellemesini tüm operatörler için LG OS Önizleme programıyla başlatmaya başladı. LG, Söz verdiği gibi bugün Güney Kore'deki V30 kullanıcıları için istikrarlı Android 8.0 (Oreo) güncellemesini yayınlıyor.

LG, Oreo için her uygulamanın pürüzsüz bir deneyim sunabilmesi için mükemmel olmasını sağlayan 500'den fazla müşteriden geribildirim aldığını söyledi.

https://i.teknolojioku.com/storage/files/images/2017/12/26/1514287710-muHt.jpg

LG, Android Oreo güncellemesinin pürüzsüz deneyim ve daha hızlı önyükleme yapması için yazılımı optimize edeceğini, telefon kullanılmadığında güç tüketimini en düşük düzeye çekeceğini ve kullanıcıların videoları izlemesine ve görüntülemeye devam etmesine izin veren Picture in Picture (PIP) özelliği gibi kolaylık sağlayan özelliklerini içerdiğini söyledi. Resimleri küçük bir ekranda görüntüleyebilir ve LDAC codec'i gibi yüksek kaliteli Bluetooth ses codec bileşenlerini destekleyebilir.

V30 kullanıcıları için Android Oreo güncellemesi geldiğinde, kullanıcılar akıllı telefonlarında bir yazılım güncelleme bildirimi alacaklar. PC'yi kullanarak yükseltmek için LG PC Suit'i de kullanabilecekler ve OTA yoluyla yüklenebilir. 2018 yılının başında dünya çapında kullanıcılar için Oreo güncellemesi bekleniyor.

Yorumlar
Umran
Ülkemizde satışa çıkmadı ki güncelleme yapalım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.