Mobil

LG Velvet duyuruldu! LG mobil pazarda temiz bir sayfa açıyor!

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden biri olan LG mobil sektörde temiz bir sayfa açmaya hazırlanıyor. İşte LG Velvet hakkındaki ilk detaylar.

LG Velvet duyuruldu! LG mobil pazarda temiz bir sayfa açıyor!

Bir zamanlar akıllı telefon pazarında ilk 5 içerisinde yer alan LG son 3 - 4 senede çok kan kaybetti. Güney Koreli şirket, alttan gelen Çinli üreticilerin baskısını kaldıramadı ve müşteri kitlesini hızlı bir şekilde kaybetmeye başladı.

Başka bir değişle LG'nin de Sony ve HTC ile aynı kaderi paylaştığını söyleyebiliriz. Yine de LG rakiplerine oranla biraz daha mücadeleci çıktı diyebiliriz. Sektördeki güncelliğini yitirmeyen Güney Koreli şirket son dönemde uygun fiyatlı modellere yönelmiş olsa da şimdilerde kendisine tertemiz bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

LG Velvet duyuruldu! LG mobil pazarda temiz bir sayfa açıyor!

Geçtiğimiz günlerde LG'nin yeni tasarım çizgisine ilişkin birkaç görsel sızdırılmıştı. Şimdi ise bu görsellerin hangi telefona ait olduğu ortaya çıktı. 

Güney Koreli şirket geçtiğimiz gün LG Velvet ismini verdiği yeni telefonunu duyurdu. Daha doğrusu yeni telefonun logosu ve tanıtım tarihi açıklandı. Dilerseniz LG Velvet logosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Şimdilik telefon hakkında çok bir bilgi bulunmuyor. Telefonla ilgili tüm detayların 15 Mayıs'ta ortaya çıkacağı belirtildi. Elbette bu tarihe kadar pek çok sızıntı gerçekleşecektir.

LG'nin yeni telefonunun orta segmente hitap eden zarif bir cihaz olacağı söyleniyor. Zaten Velvet'in tasarımıyla da fark yaratacağını söyleyebiliriz. En azından LG'nin de artık kendine has bir tasarım çizgisi olacak. Belki Velvet ile birlikte LG kaybettiği müşteri kitlesini geri kazanabilir.

Yorumlar
Uğur
Bu firmalar birbiriyle bağlı üç sebepten kaybediyorlar. Birincisi kar marjlarını rakiplerine oranla yüksek tutuyorlar. Fiyatı yüksek tutmasına rağmen, müşteriye ürünü satın aldıktan sonra yazılım anlamında ciddi bir destek vermiyorlar, güncellemeler geç geliyor vs. vs. Üçüncü sebep yine bunlarla bağlantılı olarak teknik servis ve garanti anlamında kullanıcılar hayal kırıklığı yaşıyor. Yani sen hem müşteriye kar marjı yükseltilmiş pahalı ürün sat hem de yazılım ve satış sonrası teknik destek anlamında kötü ol. Sonuç belli.
Cevapla
Kutupyildizi
Lg v30+ kullaniyorum harika bir telefon. Daha onvede g pro kullandim yaklasik 7 yil boyunca banamisin demedi.
Cevapla
Bünyamin
Önce fiyatını güzel bir şekilde ayarlasın bu şekilde giderse fiyaskodan başka bir şey olmaz orta segment telefonlar nerede ise üst segment telefonlar ile aynı özellikleri taşıyor baksın redmi not serisine adamlar rekor üstüne rekor kırıyor Samsung bile orta segmente yönelmeseydi oda perişan olacaktı
Cevapla
Glsh
Lg saglam tl ya 3-4yıldır kullanıyorum lg g2 de lg k serisindende aldım
Cevapla
Ziyaretçi
Samsung exynos yüzünden yoğun eleştiri alıyor çinli markalarsa özgünlükten yoksun birbirinin aynı telefonlar, Lg pazara hareketlilik getirebilir.
Cevapla
Ziyaretçi
Tasarımdan yoksun diyorsun ama kötü satış rakamlarına sahip değiller nedense? Xiaomi, Realme, Honor?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.