Mobil

LG yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bir akıllı saat hazırlıyor

LG Nemo yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak.

LG yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bir akıllı saat hazırlıyor

LG, Android Wear platformuyla çalışan akıllı saatlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Phandroid sitesinde yer alan habere göre LG Nemo kod adlı akıllı saat 1.3 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü yuvarlak OLED ekranla gelecek.

Akılı saat kategorisinde yer alan çözümlerin büyük bölümü tasarımları dışında aynı özelliklere sahipler. Bunların başında da ekran çözünürlük değeri geliyor. Bugün birçok akıllı saat 320 x 320p çözünürlüklü ekranlar yer alıyor. 

LG’nin yeni akıllı saati Nemo ise 480 × 480 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı beraberinde getirecek. LG Nemo’nun tanıtım tarihi şimdilik bilinmiyor fakat görünüşe bakılırsa yeni akıllı saat inç başına 400ppi olan değeriyle piksel yoğunluğu en yüksek akıllı saat olacak.

Yüksek çözünürlüklü ekran bilindiği gibi pil verimliliğini olumsuz  yönde etkiliyor. Akıllı saatlerin pil süreleri şu an kullanıcıları pek de tatmin etmiyor. Bu noktada LG Nemo’nun sahip olacağı pil kapasitesi ve pil teknolojisi merak edilmiyor değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.