LG yuvarlanabilir telefon araba parasına satılacak!

LG yuvarlanabilir telefon işine bir hayli yüksek bir fiyattan giriş yapacak. 2021'in son çeyreğinde satışa sunulacak olan telefon, resmen araba parasına satılacak.

LG yuvarlanabilir telefon araba parasına satılacak!

LG, CES 2021 etkinliğinde yuvarlanabilir ekranlı telefonu ile karşımıza çıkmıştı. Samsung ve Huawei'nin katlanabilir telefonlarından farklı olarak ekranı esneyerek uzayan bu telefonun detayları da belli olmaya başladı. LG'ye yakın kaynakların belirttiğine göre LG'nin enine doğru genişleyen ekranlı telefonu 2021'in son çeyreğinde satışa sunulacak. Satışa sunulacak sunulmasına ama fiyatı bir hayli uçuk olacak.

2.560 dolara yuvarlanıyor

LG'nin bu telefonu 2560 dolardan yani 19.000 TL'den satışa sunacağı söyleniyor. Eğer bu telefon Türkiye pazarına giriş yaparsa fiyatı vergiler ile birlikte 30.000 TL'yi bulacak gibi görünüyor. 

LG

Telefonda şimdilik hangi işlemcinin kullanılacağı ve kameraların kaç megapiksel olacağı bilinmiyor. Ancak bu denli yüksek fiyata satılacak olan telefonun donanım canavarı olması bekleniyor.

Katlanabilir telefonların 2020 yılında 100 ila 200 dolar arasında indirim alması bekleniyordu. Ancak koronavirüs pandemisinden dolayı bu indirim yapılamamıştı. 2021 yani bu yıl katlanabilir telefonların fiyatı düşecek derken, bir de karşımıza yuvarlanabilir ekranlar çıktı geldi.

Yuvarlanabilir ekranlar katlanabilir ekranlardaki tüm handikaplardan kurtulmuş bir şekilde gelecek. Ancak bunun bedelinin 2560 dolar olması pek mantıklı görünmüyor.

Dünya genelinde artık amiral gemisi modellere olan ilgi geçen yıllara göre azalmış durumda. Çünkü orta-üst segment modeller uygun fiyata üst düzey performans sunabiliyor. İstatistikler bu yöndeyken katlanabilir ve yuvarlanabilir ekranlı telefonlara olan ilginin artması bu fiyatlar ile mümkün görünmüyor.

Bundan 2-3 yıl sonra muhtemelen bu telefonlar 1.300 - 1.400 dolar seviyelerine kadar inecektir. O zamana kadar beklemek en mantıklısı olacak.