Mobil

LG'den katlanabilir telefon geliyor!

LG, aldığı yeni patent ile yakın gelecekte katlanabilir telefon üretebilir.


2018'in modası çerçevesiz ekranlı telefonlardı. Üreticiler bu tasarımı 2020 yılına kadar devam ettirip, daha sonra katlanabilir telefon modellerine geçiş yapmak istiyor. Bu kapsamda, üzerinde çalışılan Samsung'un Galaxy X projesinin ardından kervana LG de katıldı.

LG, katlanabilir telefon formunun tasarımı için Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) başvurdu. GSMinfo sitesinde ortaya çıkan bilgiye göre; bu patent telefonun ikiye katlanabilmesini sağlıyor.

12 Ocak 2018'de ikiye katlanabilen esnek ekranlı mobil telefon isimli patenti eline alan LG, 2020'ye doğru bu projesini hayata geçirecektir.

Patent çizimlerinde telefonun içeriye doğru katlanabildiğini görüyoruz. Telefonun arka bölümünde yer alan kamera modülü her zaman arkaya bakacak gibi görünüyor.

Telefonun bölümünde ise komple ekran yer alacak. Telefon katlandığında ise normal bir telefon gibi görünecek ancak bu ekranda saat, tarih ve bildirim gibi bilgiler yer alacak.

Bu tipte bir telefon geçtiğimiz CES etkinliğinde tanıtılmıştı. Pratikte kullanım kolaylığı açısından pek tercih edilmeyeceğini tahmin ettiğimiz katlanabilir telefonlar, bakalım müşterilerden yeterli ilgiliyi görecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.