Mobil

LG'nin 4 ve 8 çekirdekli işlemcileri şekilleniyor!

TV, telefon ve tabletlerde kullanılmak üzere tasarlanan işlemcilerin 2014 başında resmiyet kazanması bekleniyor.


LG'nin mobil cihazlar için kendi işlemcisini üreteceğine dair gelişmeler dönem dönem gündemde yer alan bir gelişme. Odin kod ismini taşıyan işlemcilere ait DigitalTimes kaynakları önemli bilgiler yayımladı. Yayımlanan rapora göre Odin işlemcilerin dört ve sekiz çekirdekli versiyonları olacak. İddiaya göre dört çekirdekli işlemcide her bir çekirdek birbirinden bağımsız olarak 2.2GHz frekans hızına ulaşabiliyor. Dört çekirdekli Odin işlemcinin beraberinde getirmiş olduğu grafik işlemci ile ise ARM'ın Mali-T604 çözümü olarak gösteriliyor.

1385102710_gsmarena001-1.jpg

Gerçek 8 çekirdekli işlemcinin ise ulaşabildiği frekans hızı hakkında detaylara yer verilmiyor ancak işlemci beraberinde oldukça iddialı grafik performansı getiren yine ARM'ın Mali-T760 GPU'suna yer veriyor.

İlerleyen günlerde muhtemelen CES 2013 etkinliğinde Odin işlemcilere ilişkin daha fazla detayın gelmesini bekliyoruz. Ayrıca işlemcilerin 2014 yılı LG modellerinde yer alması bekleniyor. Dört çekirdekli işlemcinin TV'lerde, sekiz çekirdekli işlemcinin ise üst seviye telefon ve tablet modellerinde yer alacağı bildiriliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.