LG'nin 'ekonomik' telefonu satışta - Page 1

LG'nin fiyat/performans odaklı akıllısı G4c ülkemizde satışa sunuldu. Model gördüğümüz gibi tasarımsal ilhamını ailenin en büyük ağabeyi ve aynı zamanda LG'nin de amiral gemisi olan G4'ten almış. Tabii kaputunun altına indiğimizde işler değişiyor. Ne de olsa orta seviyede konumlandırılan bir model kendisi.

LG'nin 'ekonomik' telefonu satışta - Page 2

Kendi segmentinde oldukça tatminkar bir kamera deneyimi sunan model, telefondan güç anlamında çok yüksek beklentisi olmayan kişiler için iyi bir alternatif oluşturabilir. Android'in son sürümü 5.0'ın üzerinde LG'nin son nesil arayüzü Optimus UX 4.0'ın yer aldığı modelin kalbindeki Snapdragon 410 yongaseti 5-inç'lik (1280x720) IPS ekranı rahatlıkla besleyebilecek güce sahip. 8MP'lik arka kameraya, 5MP'lik ön kamera eşlik ediyor.

LG'nin 'ekonomik' telefonu satışta - Page 3

Bununla beraber en büyük sıkıntı RAM miktarının 1GB ile sınırlı kalması ki bu açıdan sıkıntı yaşamanız muhtemel. Eğer 2GB olsaydı kesinlikle tavsiye listemize girerdi ama bu haliyle çok da iyi bir seçim olduğunu söylemek güç. Bunların haricinde 8GB'lık dahili hafızayı microSD üzerinden haricen takviye yapabildiğimiz için çok da büyük bir eksiklik değil bu. Keza 2540 mAh gücündeki bataryası da gayet iyi.

LG'nin 'ekonomik' telefonu satışta - Page 4

Velhasıl yukarıda da dediğimiz gibi artısı kamerası, eksisi ise RAM miktarı. Fiyatı 900 TL. Tercih sizin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.