Mobil

LG'nin esnek ekranlı telefonu belli oldu: LG G Flex!

LG'nin kavisli ekrana sahip akıllı telefonunun özellikleri böyle olacak!

LG'nin esnek ekranlı telefonu belli oldu: LG G Flex!

Görünüşe göre çok yakın bir zamanda kavisli ekrana sahip akıllı telefonlar karşımıza çıkacak. Bu kavisli ekran akıllı telefonların ilki LG ve Samsung’dan gelecek gibi görünüyor. Her iki şirkette hazırlıklarını sürdürürken ilk teyit LG’den geldi.

Yeni gelen haberlere göre şirket, LG G Flex adı verilen 6-inç bir kavisli ekrana sahip akıllı telefon başlatmak için hazırlanıyor. Cihazın adı sizi yanıltmasın, cihazın kendisi esnek olmayacak ama plastik kavisli bir OLED ekrana sahip olacak.

1380805567_lgflexibledisplay02.jpg

LG G Flex, cihazın ticari adı gibi görülüyor. En son sızdırılan haberlerde cihazın LG Z olarak tanıtılacağı belirtilmişti ancak bu isimin telefonun projesi için kod adı olduğu belirtiliyor. Son raporlara göre LG G Flex, Kasım ayında başlatılacak.

Peki LG G Flex akıllı telefonun tasarımı nasıl olacak? Bu konuda herhangi bir fikrimiz yok ancak LG’nin daha önce aldığı bir patente göre aşağıdaki gibi eğri bir görünüme sahip olacağı düşünülüyor.

1380805085_lg-g-flex-curved-phone.jpg

Esnek ekranlar uzun zamandır bekleniyordu ve uzun bir yoldan geliyor. Ancak şimdi Samsung ve LG son olarak ticari ürünlerini sunmak için hazırlanıyorlar. Samsung, Güney Kore'de gelecek hafta ilk kavisli ekran cihazını muhtemelen kavisli ekrana sahip bir Galaxy Note 3 versiyonunu tanıtacak ve sınırlı sayıda piyasaya sürecek.

Bir Japon blog, GFXBench kriter veritabanında G Flex / LG Z tanımına uyan LG-F340L kod adlı bir cihaz tespit etti.

Burada görülen olası özellikleri şunlardır:

Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974@2.3GHz

HD çözünürlük (1280 x 720)

Model bilgisi: lge / z_lgu_kr / zee: 4.2.2/JDQ39B/F340L_LAP8974JMR1R130820.1376962998: userdebug / test-tuşları

LTE-Advanced/W-CDMA/GSM

Android 4.2.2 Jelly Bean

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.