Mobil

LG'nin knock code'u Apple'ın Touch ID'sinden daha güvenli!

LG yetkilileri LG'nin Knock Code'nun iPhone'un Touch ID'sinden daha güvenli olduğunu iddia etti.

LG'nin knock code'u Apple'ın Touch ID'sinden daha güvenli!

ZD Net'te yayınlanan habere göre LG'nin Knock Code'nun iPhone'un Touch ID'sinden daha güvenli olduğunu iddia edildi. LG yetkilileri G Pro 2'de mevcut olacak olan bu özelliğin kolay bir şekilde aşılamayacağını dile getirdiler.

1392673066_img20140217222837.jpg

Günümüzde akıllı telefonlar için güvenlik uygulamalarının yanısıra firmalarda cihazlarına bu özellikleri entegre edebiliyor. Örnek vermek gerekirse Apple 2013 yılında tanıttığı yeni iPhone 5s'te kullandığı Touch ID diğer adı parmak izi tarayıcısı ile bir hayli ses getirmişti. Apple'ın bu girişiminden sonra diğer firmalardan da benzer güvenlik önlemleri gelmişti. Son olarak LG de geçtiğimiz hafta tanıtmış olduğu G Pro 2'de Knock Code isimli yeni bir güvenlik önlemine yer vermişti.

1392673079_img20140217222826.jpg

LG'nin bu yeni güvenlik özelliği Touch ID parmak izi tarayıcı teknolojisine biraz benziyor ancak bu özellik kullanıcıyı tanımak için farklı bir yol izliyor. Knock Code sisteminde kullanıcı, ekrana parmak izini okutmak yerine birkaç kez dokunarak (iki ya da sekiz dokunma arası) kimliğini doğrulatıp telefonunun kilidini açabilecek. Hangi firmanın güvenlik özelliği daha iyi şimdilik bilinmiyor. Ancak hatırlarsanız Apple'ın Touch ID özelliği hackerlar tarafından kırılmıştı. Peki sizce hangisi daha güvenli?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.