Mobil

LG’nin mobil ödeme sistemi ''LG GPay'' önümüzdeki ay çıkış yapacak

Apple, Samsung ve Google'ın ardından LG de kendi mobil ödeme sistemini hazırlıyor.


Üreticiler son dönemlerde mobil ödeme sistemlerine büyük önem veriyor. Apple Pay, Android Pay ve Samsung Pay şu an en yaygın kullanılan mobil ödeme sistemleri. Microsoft ve LG’nin de kendi mobil ödeme sistemlerini geliştirdiklerine dair haberler geliyor. Hatta Güney Kore’den gelen son haberlere göre LG’nin mobil ödeme sistemi LG GPay önümüzdeki ay tanıtılacak. Ancak kesin çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor.

LG, isim haklarını daha önce aldığı mobil ödeme sistemi LG GPay için Güney Kore’deki büyük kredi kartı şirketleriyle anlaşmalar gerçekleştiriyor.

1447911036_lg-g-pay-681x376.jpg

LG GPay’de Samsung Pay’de olduğu NFC ve MST (manyetik şeritli kart okuyucular) yoluyla ödeme seçeneklerini kullanacak. Özellikle dünya üzerinde 10 milyonda fazla mağaza kullanılan MST, mobil ödeme sistemlerinin elini önemli ölçüde güçlendiriyor.

ilginizi çekebilir; 

LG’nin mobil ödeme sistemi alanında işi hiç de kolay olmayacak. Güney Koreli üretici sistemi kısa süre içerisinde kullanıcılar arasında yaygın kılmak için çeşitli cihaz kampanyaları düzenleyebilir. Samsung, ödeme sistemini kuranlara cüzdanlı kılıf ya da kablosuz şarj standı hediye etmişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.