Mobil

LG'nin üreteceği Nexus akıllı telefona ilişkin yeni bilgiler geldi

2015 Model Nexus 5 için 3D kamera özelliği, parmak izi sensörü özellikleri ön plana çıkarılıyor.

LG'nin üreteceği Nexus akıllı telefona ilişkin yeni bilgiler geldi

Google’ın bu yıl iki Nexus akıllı telefon tanıtacağı iddiası her geçen gün daha fazla dillendiriliyor. Şu ana dek gelen bilgiler Huawei’in 5.7-inç büyüklüğünde, LG’nin ise 5-inçlik bir Nexus akıllı telefon hazırladığı yönünde.

Güney Kore’den gelen son gelişmeler ise LG cephesinde hazırlanan Nexus akıllı telefona dair önemli bilgiler içeriyor. Güney Kore menşeli iNews24 sitesi tarafından yayınlanan rapora göre LG ve Qualcomm bir sonraki Nexus telefon için ortak hareket ediyor. Qualcomm’un 3D görüntü ve haritalama sistemi üzerine Google ile ortak çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Yeni Nexus telefonda ise LG ve Qualcomm 3D kamera teknolojisini geliştiriyor.

Site tarafından yayınlanan rapora göre 5-inçlik Nexus telefonda 3D (LG 2011 yılında Optimus 3D telefonda çift kamera modülü kullanmıştı) kamera özelliği yer alacak. Telefon arka iki kameranın yanında kızılötesi sensörle desteklenecek. 3D kamera çözümü için ayrıca 3D tabanlı grafik ve sezgisel bir kullanıcı arayüzünün geliştirildiği gelen haberler arasında.

Yeni Nexus telefon için iddia edile bir diğer önemli detay parmak izi senörü. Android M’nin parmak izi sensörüne destek vermesi ve Google’ın ödeme sistemi Android Pay hesaba takıldığında parmak izi sensörünün sonraki Nexus telefona eşlik etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Androd M işletim sistemiyle çalışacak yeni Nexus’ta Qualcomm ile yapılacak işbirliği dikkate alındığında telefonun işlemci biriminde Snapdragon 810’un yer alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Google'ın Nexus telefonları ekim ayında duyurması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.