Mobil

'Lider Biziz' diyerek rakiplerine meydan okudu!

BlackBerry CEO'sundan ilginç açıklamalar geldi.

'Lider Biziz' diyerek rakiplerine meydan okudu!

Kanadalı mobil teknoloji üreticisi BlackBerry'nın satılacağı hakkında haberler gündeme gelmişti. Önceki yıllar da çok yüksek olan pazar payını Apple ve Google şirketlerine kaptıran BlackBerry'inin Mark Zuckerberg'in hedefinde olduğu bile konuşulmuştu. Ancak bu haberlerin devamı gelmedi.

Son dönemlerde zor günler yaşayan şirket, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlardan da istediği sonucu alamadı. Bugün ise BlackBerry CEO'su John Chen, rakirlerine meydan okurcasına açıklamalar da bulundu. Katıldığı bir röportajda, rakiplerinin BlackBerry'yi geçmiş olmalarına rağmen BlackBerry telefonların hala kurumsal müşteriler arasında bir numara olduğunu ve şirketin kurumsal müşteri pazarında lider olduğunu iddia etti.

1388778366_img20140103211154.jpg

Bilindiği üzere ABD'de pek çok devlet kurumunda halen sadece BlackBerry telefonların kullanılmasına izin veriliyor. Ancak bu durum değişmek üzere zira ABD Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı 2012'de BlackBerry sistemini terk ederek iPhone kullanmaya başladMart ayında da BB10 işletim sistemi, İngiliz devletinin güvenlik testlerini geçmeyi başaramadı ve devlet görevlilerinin kullanımından çekildi. Yine de dünyanın pek çok ülkesinde liderlerin ve devlet kurumlarının güvenli olduğu gerekçesiyle BlackBerry'yi tercih ettiği biliniyor. Ancak bunu ispatlayacak bir kanıt yok.

1388779091_img20140103211042.jpg

Mart ayında da BB10 işletim sistemi, İngiliz devletinin güvenlik testlerini geçmeyi başaramadı ve devlet görevlilerinin kullanımından çekildi. Yine de dünyanın pek çok ülkesinde liderlerin ve devlet kurumlarının güvenli olduğu gerekçesiyle BlackBerry'yi tercih ettiği biliniyor. Ancak bunu ispatlayacak bir kanıt yok.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.