LTE destekli Yeni Nexus 7 satışa sunuldu

Google'ın dikkat çeken tableti daha hızlı bağlantı sunan LTE modeliyle Play Store'daki yerini aldı.

LTE destekli Yeni Nexus 7 satışa sunuldu

7-inç kategorisinde konumlandırılan referans tabletini geçtiğimiz ay içerisinde yenileyen Google, yeni Nexus 7'yi hemen bir gün sonrasında Play Store'da satışa sunmuştu. Üstelik tablet birçok noktada perakende mağazaları tarafından da tüketicilerle buluşturuldu.

Tasarım noktasında değişen ve teknik özellikleri daha ileri seviyeye götürülen 2013 model Nexus 7'nin LTE modeli ise Play Store'da satışa sunuldu. Dünya genelindeki birçok LTE ağını destekleyen model için belirlenen satış fiyatı ise 349 dolar. Hatırlanacağı üzere LTE modeli ilk olarak ağustos sonunda Japonya'da satışa sunulmuştu.

1378786357_tmobileltenexus-7-630x267.png

Ülkemizde ise Wi-Fi ve 3G destekli modelin satışı bekleniyor ancak bu satışın gerçekleşeceği tarihe dair hiçbir açıklama Google tarafından henüz yapılmadı.

Tabletin teknik özelliklerine göz atacak olursak; 7-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran, dört çekirdekli ve daha da güçlendirilen Snapdragon S4 ProAdreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 5MP çözünürlüklü kamera, 16/32GB depolama birimi, 1.2MP ön kamera ve Android 4.3 işletim sistemi.